Yhteystiedot

Ranuan Eläinpuisto

Rovaniementie 29, 97700 Ranua
Puh. 040 5177 436
ranuan.zoo@ranuazoo.com

Eläinpuiston hallinto

Toimitusjohtaja

Enna Paavola, 050 5110 107, enna.paavola@ranuazoo.com

Hallinto- ja henkilöstöpäällikkö

Maarit Saikkonen, 040 169 4892, maarit.saikkonen@ranuazoo.com

Eläintenhoito

Intendentin sijainen Satu Tolvanen, 040 644 9031, satu.tolvanen@ranuazoo.com

Tiimivastaava Miia Varanka, opintovapaalla 31.5.2021 saakka

Eläintenhoidon työharjoittelut ja luonnonvaraiset hoivaeläimet
Virpi Impiö, 040 644 9242, virpi.impio@ranuazoo.com

Rehu- ja eläintenruokatilaukset Eero Heikkala, 040 012 4365, elaintenhoitajat@ranuazoo.com

Lipunmyynti

0405177436, ranuan.zoo@ranuazoo.com

Asiakaspalveluvastaava Kati Saukko, 040 6449377, kati.saukko@ranuazoo.com

Kiinteistövastaava Matti Heikkilä, 040 501 5013, matti.heikkila@ranuazoo.com

Wild Arctic Restaurant

040 1599 330, restaurant@ranuazoo.com

Pääkokki Petri Juntunen, petri.juntunen@ranuazoo.com

Salivastaava Tanja Konttila, tanja.konttila@ranuazoo.com

Cafe White Swan

0405761901, cafe@ranuazoo.com

Lomakylä Gulo Gulo

Myyntipäällikkö Johanna Saarela, 040 556 3555,  johanna.saarela@ranuazoo.com

040 5563 555, sales@gulo.fi

www.gulo.fi

Arctic Fox Igloos

Tiimivastaava Niklas Putkivaara

niklas.putkivaara@ranuazoo.com

040 704 9987

Arctic Fox Igloos-vastaanotto

040 543 6011, info@arcticfoxigloos.fi

www.arcticfoxigloos.fi

Wildlife Safaris

040 556 3555, sales@wildlifesafaris.fi

Safarivastaava Jesse Impiö

jesse.impio@ranuazoo.com

040 644 9169

www.wildlifesafaris.fi

 


Avoimet työpaikat

Voit lähettää avoimen hakemuksen osoitteeseen rekrytointi@ranuazoo.com

 


Laskutusosoite

LASKUTUSOSOITTEEMME ON MUUTTUNUT 1.5.2020 ALKAEN.

Pyydämme lähettämään laskut verkkolaskuina.

VERKKOLASKUOSOITE

Yrityksemme tiedot
Nimi Ranuan Seudun Matkailu Oy
Y-tunnus 0487434-6
Verkkolaskuosoite 003704874346
Verkkolaskutusoperaattorimme on OpusCapita Solutions Oy
Operaattorin välittäjätunnus E204503
Sähköpostilaskutusosoite RanuanSeudunMatkailu.FI.P.137713-4@docinbound.com

 

Paperiset laskut tulee lähettää osoitteeseen:

Ranuan Seudun Matkailu Oy

PL 84083

00063 LASKUNET

Huomioithan, että tähän laskutusosoitteeseen ei saa lähettää muita kuin laskuja.

Kirjeenvaihdon, tiedotteiden ja markkinointimateriaalien postiosoite pysyy ennallaan.

 

Liitetiedostot

  • Laskut lähetetään sähköpostin liitetiedostoina PDF- tai TIFF-muodossa.
  • Yhdistä kaikki samaan laskuun liittyvät dokumentit omaan liitetiedostoonsa.
  • Voit lisätä viestiin korkeintaan 10 liitetiedostoa.
  • Jokainen liitetiedostoista voi olla korkeintaan 10Mb:n kokoinen.
  • Yhdessä liitetiedostossa voi olla korkeintaan 500 sivua.
  • Älä lähetä salattuja tai salasanoilla suojattuja PDF-tiedostoja.
  • Muista sisällyttää PDF-tiedostoihin erikoisfontit, mikäli niitä on laskussa käytetty.
  • Älä käytä matkapuhelimella/ kameralla otettua kuvaa laskusta.
  • Käytä mieluiten mustavalkoisia kuvia.
  • Suurin sallittu sivun koko on A3. Alarajaa ei ole.