Yhteystiedot

Ranuan Eläinpuisto

Rovaniementie 29, 97700 Ranua
Puh. 040 5177 436
ranuan.zoo@ranuazoo.com

Eläinpuiston hallinto

Toimitusjohtaja

Enna Paavola, 050 5110 107, enna.paavola@ranuazoo.com

Hallinto- ja henkilöstöpäällikkö

Maarit Saikkonen, 040 169 4892, maarit.saikkonen@ranuazoo.com

Eläintenhoito

Intendentin sijainen Satu Tolvanen, 040 644 9031, satu.tolvanen@ranuazoo.com

Tiimivastaava Miia Varanka, opintovapaalla 31.5.2021 saakka

Eläintenhoidon työharjoittelut ja luonnonvaraiset hoivaeläimet
Virpi Impiö, 040 738 4439, elaintenhoitajat@ranuazoo.com

Rehu- ja eläintenruokatilaukset Eero Heikkala, 040 012 4365, elaintenhoitajat@ranuazoo.com

Lipunmyynti

0405177436, ranuan.zoo@ranuazoo.com

Asiakaspalveluvastaava Kati Saukko, 040 6449377, kati.saukko@ranuazoo.com

Kiinteistöpäällikkö Matti Heikkilä, 040 501 5013, matti.heikkila@ranuazoo.com

Wild Arctic Restaurant

040 1599 330, restaurant@ranuazoo.com

Pääkokki Petri Juntunen, petri.juntunen@ranuazoo.com

Salivastaava Tanja Konttila, tanja.konttila@ranuazoo.com

Cafe White Swan

0405761901, cafe@ranuazoo.com

Lomakylä Gulo Gulo

Myyntipäällikkö Johanna Saarela, 040 556 3555,  johanna.saarela@ranuazoo.com

040 5563 555, sales@gulo.fi

www.gulo.fi

Arctic Fox Igloos

Tiimivastaava Niklas Putkivaara

niklas.putkivaara@ranuazoo.com

040 704 9987

Arctic Fox Igloos-vastaanotto

040 543 6011, info@arcticfoxigloos.fi

www.arcticfoxigloos.fi

Wildlife Safaris

040 556 3555, sales@wildlifesafaris.fi

Safarivastaava Jesse Impiö

jesse.impio@ranuazoo.com

040 644 9169

www.wildlifesafaris.fi

 


Avoimet työpaikat

Voit lähettää avoimen hakemuksen osoitteeseen rekrytointi@ranuazoo.com

 


Laskutusosoite

Ensisijaisesti pyydämme lähettämään laskut verkkolaskuina.

VERKKOLASKUOSOITE

Yrityksemme tiedot
Nimi Ranuan seudun matkailu
Y-tunnus 0487434-6
Verkkolaskuosoite 003704874346
Välittäjätiedot Operaattoritunnus
Jos verkkolaskujen välittäjänne on operaattori esim. Itella, Basware yms. välittäjätunnus on 003721291126
Jos verkkolaskujen välittäjänne on pankki esim. Nordea, Osuuspankki yms. välittäjätunnus on DABAFIHH

Verkkolaskuoperaattorinamme toimii Maventa Oy.

 

Mikäli ette pysty lähettämään verkkolaskuja, pyydämme toimittamaan ostolaskut suoraan skannauspalveluun paperisena tai sähköpostitse alla olevan ohjeen mukaisesti.

 

SÄHKÖPOSTILASKUOSOITE

 

invoice-04874346@kollektor.fi

 

Tärkeitä huomioita sähköpostilaskujen lähettämiseen skannauspalveluun

  • Laskut lähetetään sähköpostin liitetiedostoina PDF-muodossa
  • Yksi lasku per tiedosto, joka sisältää laskun kaikki sivut ja muut liitteet
  • Yksi sähköposti voi olla maksimissaan 10Mb
  • PDF-tiedostojen tulee olla aitoja PDF-dokumentteja versio 1.3 tai uudempi
  • PDF-tiedostot eivät saa olla lukittuja tai salasanalla suojattuja
  • Dokumentin ulkomitta voi olla maksimissaan 210x297mm eli A4
  • Tiedoston nimi ei saa sisältää kuin tavallisia kirjainmerkkejä, a-z, A-Z, 0-9

 

PAPERILASKUJEN LASKUTUSOSOITE JA OHJEISTUS

 

Ranuan Seudun Matkailu Oy
04874346
PL100
80020 Kollektor Scan

 

Tärkeitä huomioita paperilaskujen lähettämiseen skannauspalveluun

  • On erittäin tärkeää, että vain lasku ja siihen liittyvät liitteet ovat kirjekuoressa.
  • Älä laita skannauspalveluun maksumuistutuksia tai perintäkirjeitä, koska ne eivät ole laskuja. Maksumuistutukset/perintäkirjeet tulee toimittaa aina käyntiosoitteeseen.
  • Sarjanumerotieto tulee olla myös paperilaskulla laskutusosoitteen osoitekentässä yrityksen alapuolella, ei ainoastaan kuoressa.
  • PDF-laskulla sarjanumeroa ei tarvitse olla osoitekentässä, koska vastaanottavan yrityksen tunnistaminen tehdään sähköpostiosoitteen perusteella.
  • Monisivuisia laskuja ei saa jakaa useaan kirjekuoreen.
  • Laskut on tulostettu korkealaatuisella tulostimella.
  • Laskun sivuja ei saa liittää yhteen millään tavalla (nitojalla tms.).
  • Laskulla on loppusumma.